اخبار خودرو

خودروي مرسدس بنز آلمان

مرسدس بنز آلمان يكي از بهترين و معروفترين كمپاني هاي خودروسازي در  جهان مي باشد، كه در زمينه طراحي و ساخت انواع خودرو، كاميون، اتوبوس و موتورهاي درون‌سوز، همچنين ارائه خدمات مالي (ليزينگ و بيمه اتومبيل) و نيز تعمير خودرو فعاليت مي‌نمايد. بخش مركزي كمپاني مرسدس بنز در منطقه زيندل فينگن واقع در شهر اشتوتگارت قرار دارد.

اين كمپاني در اصل ادامه دهنده قديمي‌ترين سازنده خودروهاي بنزيني در جهان، يعني دايملر-موتورن-گيزلشافت مي باشد، كه در سال ۱۸۹۰ به دست گوتليب دايملر و ويلهلم مايباخ تأسيس شده بود. يكي ديگر از فعاليت هاي مرسدس-بنز، كمپاني بنز آگ است، كه در سال ۱۸۸۳ توسط كارل بنز راه‌اندازي شد. در سال ۱۹۰۰ گوتليب دايملر درگذشت و در ۱۹۰۲ پس از انعقاد قراردادي ميان ويلهلم مايباخ و اميل جلينك، شركت دي‌ام‌جي توليد اتومبيل با برند مرسدس، كه از ابتداي نام دختر جلينك، يعني مرسدس جلينك گرفته شده بود را، آغاز كرد.

در سال ۱۹۲۶ شركت دايملر-بنز از ادغام دو شركت دايملر موتورن گيزلشافت و بنز اند سي تأسيس شد و از تاريخ ۲۸ ژوئن ۱۹۲۶ كارخانجات دو شركت، توليدات خود را، با برند مرسدس بنز، به بازار عرضه كردند. در سال ۱۹۹۸ پس از ادغام دايملر-بنز با شركت خودروسازي آمريكايي كرايسلر و تشكيل دايملركرايسلر آگ، اين شركت مديريت مرسدس بنز را در اختيار گرفت. در سال ۲۰۰۷ در پي خريداري كرايسلر، توسط شركت مديريت سرمايه سربروس و انحلال دايملركرايسلر، شركت دايملر آگ تشكيل شد.

در حال حاضر مرسدس-بنز يكي از زيرمجموعه‌هاي شركت دايملر آ گ محسوب مي شود و همراه با آئودي و ب‌ام‌و سه خودروساز مشهور و لوكس آلماني هستند، كه به‌عنوان پرفروش‌ترين خودروسازان لوكس جهان، شناخته مي‌شوند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۳:۴۶ توسط:matin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :