اخبار خودرو

كارشناسي قيمت خودرو دست دوم و كاركرده

عوامل تعيين كننده كارشناسي قيمت خودرو دست دوم و كاركرده

براي تعيين قيمت اتومبيل هاي كاركرده پارامترهاي متعددي وجود دارد كه قيمت ايده آل آن از سوي كارشناس خودرو مشخص مي شود كه اين عوامل عبارتند از:

 • سال ساخت
 • ميزان كاركرد
 • رنگ شدگي (وابسته به قسمت رنگ شده)
 • سلامت بدنه
 • قطعات تعويض شده
 • سلامت موتور و فني اتومبيل
 • بيمه
 • وضعيت لاستيك ها
 • ايمني
 • امكانات و آپشن ها
 • ميزان مصرف سوخت
 • و موارد ديگري كه در زمان كارشناسي به آن پرداخته خواهد شد

تمامي اين موارد مشتري را در زمان خريد خودرو دچار چالش مي كند كه بايستي به موارد زير دقت كند:

ميزان بودجه خريدار

توجه داشته باشيد هيچ گاه تمام پول خود را صرف خريد خودرو نكنيد به اين خاطر كه خودرو دست دوم و كاركرده هزينه هاي جانبي متعددي مثل: تعويض پلاك، انتقال سند، هزينه كارشناسي خودرو و … را در بر دارد كه بايستي به آن ها توجه نمائيد

نوع خودرو

پس از برآورد هزينه خريد خودرو بايستي به اين مساله توجه داشته باشيد كه چه نوع خودرويي براي شما كارآمدتر است.(هاچ بك، سدان، شاسي يا…)

حتما به اين موضوع توجه داشته باشيد خودرويي كه مي خواهيد خريداري نماييد متناسب با نيازهاي شما باشد به طور مثال اگر فقط خود شما و همسرتان مي خواهيد از اتومبيل استفاده كنيد و سفرهاي درون شهري شما بسيار زيادتر از سفر هاي برون شهريتان است يك خودرو هاچ بك با ميزان سوخت پايين بهترين گزينه است.

سال ساخت و كاركرد اتومبيل

بسياري از مردم مي خواهند با تمام پولي كه در اختيار دارند صرف نظر از سال ساخت اتومبيل، لوكس ترين خودرو موجود را تهيه نمايند كه اين كاملا اشتباه است.

هر چه كمتر از عمر اتومبيل انتخابي شما مي گذرد دفعات مراجعه شما به تعميرگاه كمتر خواهد شد و هزينه هاي جانبي شما پايين تر خواهد آمد در نتيجه عمر اتومبيل و كاركرد آن مهمترين فاكتور در خريد اتومبيل به شمار مي آيد

خوش معامله بودن اتومبيل

اتومبيل براي ما ايرانيان يك وسيله سرمايه گذاري به شمار مي آيد كه ممكن است  پس از مدتي بخواهيم اتومبيل زير پاي خود را تعويض كنيم، بايد به اين توجه داشته باشيم كه اتومبيل ما چه قدر طرفدار دارد، آيا قطعات آن در بازار موجود مي باشد يا خير و بسياري موارد ديگر كه ممكن است شما را مجبور سازد در هنگام فروش با قيمتي بسيار پايين تر آن را بفروشيد.

عدم برخورداري از نواقص اساسي در خودرو

توصيه ما به شما اين است است هيچ  گاه قصد خريد اتومبيلي را كه دچار نواقص و ايرادات اساسي مثل چپي بودن خودرو، ضربه مهلك به ستون و شاسي، تعويض قطعات به دفعات و … مي باشد را به اميد اينكه مي توانيد با تعمير كردن آن به كيفيت مطلوبي برسانيد، نداشته باشيد اين كار از پايه اشتباه است.

احساس راحتي در خودرو

حتما قبل از معامله خودرو حتي شده براي ۵ دقيقه داخل آن بنشينيد و راحتي آن را با فاكتورهاي مورد نظر خود مقايسه نماييد. يك خودرو اگر براي شما احساس راحتي به وجود نياورد حتي با داشتن آپشن هاي زياد هم نمي تواند براي شما لذت بخش باشد.

ممكن است شما قد بلندي داشته باشيد و ارتفاع كم خودرو شما را اذيت كندو ده ها عامل ديگر كه شما نتوانيد با اتومبيل خود ارتباط برقرار نماييد.

تعدد گردش سند اتومبيل

ماشين دست چندم است؟ اين سوال را اغلب مشتريان از فروشنده مي پرسند. دليل اهميت اين سوال را مي دانيد؟ اصول و قوانين رانندگي كه در آموزشگا ها آموزش  داده مي شود در تمام دنيا يكسان بوده و براي هر ماشيني يك دفترچه استاندارد براي نگهداري از آن به خريدارداده مي شود اما متاسفانه هرشخصي به روش خود رانندگي كرده  و طبق سليقه خود از خودرو مواظبت مي كند و از آنجا كه مساله تعميرات و نگهداري خودرو در ايران چندان جدي گرفته نمي شود اين مساله با چالش مواجه مي شود. از همين رو اصولا اتومبيلي كه به اصطلاح دست چندم است و به دفعات فروخته شده است، خودروي ايده آلي براي خريد نخواهد بود. بر همين اساس توصيه ميشود اتومبيلي را خريداري نماييد كه شما حداكثر مالك سوم آن باشيد و به اصطلاح دست دوم باشد.

نزديكي مراكز خدمات پس از فروش خودروي انتخابي به خريدار

يكي از فاكتورهاي مهم در امر خريداري اتومبيل در دسترس بودن مراكز خدمات پس از فروش مي باشد كه معمولا به آن توجه نمي شود. شما بايد اتومبيلي را خريداري نماييد كه مراكز خدمات پس از فروش آن به محل زندگي شما يا محل كارتان نزديك باشد تا براي انجام خدمات دوره اي يا تعميرات آن  دچار مشكل نشويد.

كارشناسي خودرو دست دوم و كاركرده

بسيار شاهد اتومبيل هايي هستيم كه ظاهر ايده آلي دارند اما از نظر فني و بدنه دچار نواقص بسياري هستند كه تنها كه يك كارشناس خودرو با برخورداري از تجهيزات خود مي تواند به عيوب آن پي ببرد.

همان طور كه گفتيم خودرو براي صاحب خود يك سرمايه است كه با خريد اشتباه آن مي تواند ضرهاي جبران ناپذيري را به مالك آن وارد نمايد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۰۰:۵۴ توسط:matin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :