اخبار خودرو

انتظار واردكنندگان خودرو از وزير پيشنهادي صمت

دولت دنبال سياستي بود كه افكار عمومي، رسانه‌ها و به خصوص واردكنندگان را آرام كند كه به نظر مي‌رسد با وعده‌هاي خلاف واقعي كه مطرح مي‌شود، در اين زمينه موفق شده است. همچنين به دليل ادامه سياست ممنوعيت واردات، دو شركت واردكننده خودرو نيز در آستانه تعديل نيرو و تعطيلي هستند و بنابراين به زودي مجموع برندهاي خودرويي تعطيل در كشور به 5 برند مي‌رسد.

با ادامه سياست حاكم بر واردات خودرو تا اسفند ماه حداقل 90درصد شركت‌هاي واردكننده تعطيل خواهند شد و اين موضوع نه‌تنها تهديدي براي دولتمردان نيست، بلكه واقعيتي است كه در حال رخ دادن است و به‌طور قطع با اين اتفاق 14هزارنفر نيروي شاغل نيز بيكار خواهند شد و ديگر عنواني به‌نام واردكننده در كشور نخواهيم داشت.

اين در حالي‌است كه با توجه به اينكه موضوع واردات خودرو از سال گذشته كشور را به‌هم ريخته و تبديل به معضلي جدي شده است، انتظار مي‌رود وزير پيشنهادي وزارت صمت طرح خود براي حل مشكل واردات خودرو را ارائه دهد و در صورت گرفتن راي اعتماد از مجلس، براساس قانون تكليف موضوع واردات خودرو را مشخص كند.

ممنوعيت واردات خودرو اقدام خلاف قانوني است كه از يك‌سال‌ونيم گذشته اتفاق افتاده است، از اين رو از وزير جديد وزارت صمت انتظار مي‌رود اجاره ندهد چنين اقدام خلاف قانوني ادامه يابد.

متاسفانه انتظارات فعالان حوزه تجارت خودرو از دولت آقاي روحاني برآورده نشده است و بيشترين ضربه و ورشكستگي در اين دولت براي واردكنندگان رخ داد. از جريان واردات خودرو دفاع نمي‌كنم اما انتظار مي‌رود درصورتي كه دولت روندي را متوقف مي‌كند، روند جايگزيني را در اين حوزه اعمال كند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۱:۳۶ توسط:matin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :