تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
اخبار خودرو اخبار خودرو .

اخبار خودرو

صدور تقلبي برگه معاينه فني براي خودروهاي سنگين !

دبير كارگروه ملي كاهش آلودگي هوا گفت: معاينه فني ماشين هاي سواري تحت مديريت وزارت كشور، در قالب سيمفا (سامانه يكپارچه معاينه فني) و بي نياز از دخالت انساني صورت مي گيرد و طي دو، سه سال قبل، اقداماتي براي بالا بردن معاينه فني، رفع تقلب‌ها و تخلفات در اين كارگروه انجام شده است.
وي علاوه بر ابراز نگراني نسبت به معاينه فني خودروهاي سنگين تصريح كرد: معاينه فني خودروهاي سنگين در اختيار وزارت راه است كه تا به حال به سامانه سيمفا متصل نشده و اختلافاتي در اين خصوص وجود دارد؛ در فرآيند معاينه فني خودروهاي سبك، خطاي انساني به چشم نمي‌آيد، به اين دليل كه فرآيند معاينه به صورت مكانيزه و اتوماتيك است. به گفته حسيني، در مورد معاينه فني ديزل‌ها تا به حال نگراني‌هاي جدي وجود دارد، به اين خاطر كه شيوه آزمون آلايندگي ديزل‌ها نه فقط در ايران بلكه در تمام دنيا به اين صورت است كه بايد آلودگي از اگزوز ديزل اندازه‌گيري شود. وي گفت: در زمان تست‌گيري خودروي سنگين، راننده بايد پدال گاز را تا انتها و با شدت فشار دهد، با اين حال بعضي از رانندگان خوب مي دانند چطور گاز دهند تا معاينه فني را پاس كنند. حسيني افزود: به همين خاطر بسياري از خودروهاي سنگين با وجود داشتن برگه معاينه فني، دودزا هستند و اين به آن معناست كه در اجراي آزمون معاينه فني ديزل يا خطاي انساني صورت گرفته يا تقلب و تخلف شده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۴:۱۰ توسط:matin موضوع:

قيمت پيكاپ ايران خودرو ديزل در بازار آزاد؛ افول زودهنگام پيكاپ پرقدرت

اگرچه اين روزها بازار خودرويي كشور در خوابي طولاني به سر مي برد و اوضاع خريد و فروش براي اكثر مدل ها تعريفي ندارد، اما به نظر مي رسد در اين ميان اوضاع بازار دست دوم بعضي خودروها بدتر از ديگران است. پيكاپ ايران خودرو ديزل كه در مدت محدودي توسط ايران خودرو به بازار عرضه شد، با وجود شايستگي هايي كه داشت اما هيچگاه نتوانست جايگاه خود را در بازار بدست آورد. پيكاپي كه موتورهاي مختلف بنزيني و ديزلي براي آن در نظر گرفته شده بود و با پيشرانه هايي همچون 2.8 ليتري توربو ديزل با توان 360 نيوتن متر، و يا 2.4 ليتري بنزيني ميتسوبيشي و يا 2 ليتري توربو 200 اسب بخاري عرضه شد اما هيچ كدام نتوانست موفقيتي در فروش كسب كند و بازار آفرود سوار بيشتر به دنبال نمونه هاي دست دوم پيكاپ تويوتا هايلوكس تمايل دارند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۹:۰۵ توسط:matin موضوع:

خودروسازاني كه ديزل را كنار گذاشته اند

سوخت ديزل بخش مهمي از صنعت خودرو است و موتورهاي ديزلي داراي مصرف سوخت مناسب هستند و همين مورد سبب علاقه مشتريان به اين گونه خودروها شده است. به همين منظور اكثر خودروسازان نيز مدل هاي ديزلي را در سبد محصولاتي خود دارند. اما اين قضيه امروزه چندان صادق نيست و پس ماجراي ديزل گيت و رسوايي خودروهاي ديزلي در بحث آلايندگي آينده‌ي خودروهاي ديزلي متحول شده و فروش آنها به شدت كاهش پيدا كرده است. اين رسوايي سبب شده تا بسياري از خودروسازان تصميم به كنار گذاشتن موتورهاي ديزلي بگيرند و به خصوص در اروپا ديد بسيار منفي در خصوص پاك بودن سوخت ديزل شكل گرفته است. تا به امروز 13 خودروساز تصميم به كنار گذاشتن موتورهاي ديزلي از محصولاتشان گرفته اند كه در ادامه به آنها خواهيم پرداخت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۹:۱۰ توسط:matin موضوع:

دور جديد تأييد صلاحيت‌ها براي اخذ نمايندگي شركت‌هاي خارجي

در روزهايي كه وزارت صمت درگير تغيير و تحولات بود، مصوبه‌اي در اين وزارتخانه تصويب شد كه در آينده تاثير فراواني بر بازار خودرو به‌خصوص وارداتي‌ها خواهد گذاشت. طبق اين مصوبه تاييد صلاحيت نمايندگي خودروهاي وارداتي برعهده وزارت صمت خواهد بود. همچنين تاييد صلاحيت يك شركت براي نمايندگي يك برند خارجي خودرو و واردات آن برعهده اين وزارتخانه است و درابتدا احتياجي به دريافت تاييديه از طرف خارجي نيست.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۱۶:۵۳ توسط:matin موضوع:

دور جديد تأييد صلاحيت‌ها براي اخذ نمايندگي شركت‌هاي خارجي

در روزهايي كه وزارت صمت درگير تغيير و تحولات بود، مصوبه‌اي در اين وزارتخانه تصويب شد كه در آينده تاثير فراواني بر بازار خودرو به‌خصوص وارداتي‌ها خواهد گذاشت. طبق اين مصوبه تاييد صلاحيت نمايندگي خودروهاي وارداتي برعهده وزارت صمت خواهد بود. همچنين تاييد صلاحيت يك شركت براي نمايندگي يك برند خارجي خودرو و واردات آن برعهده اين وزارتخانه است و درابتدا احتياجي به دريافت تاييديه از طرف خارجي نيست.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۴:۴۶ توسط:matin موضوع:

معرفي دو مدل لوكس جديد از ميتسوبيشي اوتلندر PHEV براي سال 2019

ميتسوبيشي با معرفي دو مدل لوكس جديد به نام هاي 5h و 5hs براي اوتلندر PHEV، خريداران را به خريد اين خودرو تشويق مي كند. قيمت اين دو مدل اوتلندر PHEV كه مخصوص بازار انگلستان هستند به ترتيب از 41 هزار و 43.100 پوند شروع مي شود كه شامل 2500 پوند مشوق خريد خودروهاي پلاگين هايبريد است. اين دو مدل بر اساس مدل هاي 4h و 4hs كه اخيرا رونمايي شدند توليد مي شوند و از اصلاحات مشابه در ديگر مدل هاي 2019 اوتلندر برخوردار مي شوند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۶:۱۲ توسط:matin موضوع:

اولين كتاب جامع «قوانين و مقررات خودرو» منتشر شد

نخستين كتاب جامع «قوانين و مقررات خودرو» با تكيه بر حقوق و تكاليف خودروسازان، واردكنندگان و مصرف كنندگان چاپ و عرضه شد. به گزارش خبرنگار ما، كتاب "قوانين و مقررات خودرو" از سوي دكتر ابومحمد عسگرخاني عضو هيات علمي دانشكده حقوق و روابط بين الملل دانشگاه تهران، دكتر علي حمزه پور محقق و پژوهشكر حقوق بين الملل و دكتر عليرضا برنجي محقق و پژوهشگر حقوق عمومي به رشته تحرير درآمده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۱۲:۲۱ توسط:matin موضوع:

بررسي اثرات خروج شركاي فرانسوي از بازار ايران

 

6سال پيش زماني كه دور اول تحريم‌ها آغاز شد، گروه PSA كه آن روزها با جنرال‌موتورز آمريكا شراكت داشت در اثر فشار شريك آمريكايي خود، بازار ايران را ترك كرد. هرچند اين خروج باعث افزايش قيمت تمام‌شده محصولات ايران‌خودرو و سايپا شد اما عملا تنها توليد پژو٢٠٦ و ٢٠٧ با مشكل روبه‌رو شد. در همان زمان رنو اعلام كرد بازار ايران را ترك نخواهد كرد و با وجود كاهش توليد، عرضه خودروهايي همچون تندر٩٠ ادامه يافت، هرچند عرضه بقيه مدل‌ها همانند ساندرو تا رفع تحريم‌ها به تعويق افتاد اما حال بعد از گذشت 6سال، وضعيت بازار خودرو كاملا متحول شده است و اين‌بار شاهد خروج هر دو خودروساز بزرگ فرانسوي از بازار ايران هستيم، در اين نوبت خروج رنو از بازار ايران با اثرات منفي بيشتري نسبت به پژو همراه خواهد بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۴:۵۰ توسط:matin موضوع:

نگاهي به مدل 2019 هيونداي توسان؛ كراس اووري بازار پسند با قيمت كمتر از 400 ميليون تومان

 

هيونداي مشخصات و قيمت مدل فيس ليفت شده توسان را براي بازار امريكا اعلام كرد. هم اكنون عرضه اين خودرو در بازار اين كشور آغاز شده و مشتريان مي توانند نسبت به خريد توسان 2019 اقدام كنند. هيونداي توسان 2019 داراي امكانات ايمني بيشتري از قبل است و سيستم هاي پيشگيري از تصادف، سيستم بين خطوط، سيستم فعال رادار نقطه كور و سيستم تشخيص هوشياري راننده در اين خودرو به صورت استاندارد موجود هستند. هيونداي توسان فيس ليفت داراي طراحي جديدي نيز است و چراغ هاي جلو و عقب آن كاملا جديد هستند ضمن اينكه از چراغ هاي روشنايي در روز LED جديدي نيز در اين مدل بهره گيري شده. جلوپنجره، سپرهاي جلو و عقب و رينگ ها نيز از ديگر خش هايي هستند كه دستخوش تغيير شده اند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۸:۲۸ توسط:matin موضوع:

نگاهي بر مشخصات و ويژگي هاي كيا اپتيما 2019

 

اگر در زمان حال از بسياري از مردم بخواهيد تا برند كيا را به ياد بياورند، اكثر آن ها از كيا استينگر ياد مي كنند كه به ستاره اين روزهاي شركت كره اي تبديل شده است، اما اين شركت ستاره بزرگتري نيز دارد كه سالهاست يكي از بهترين سدان هاي سايز متوسط بازار به شمار مي رود. نسل سوم سدان كيا اپتيما ، در سال 2011 ميلادي توسط پيتر شراير، طراح معروف اين شركت توسعه يافت و وارد رقابت با سدان هاي ژاپني و اروپايي در اين سگمنت شد. اين خودرو در سال 2016 مورد بازنگري قرار گرفت و تغييراتي در شاسي و موتور آن اعمال شد، تا حدي كه با نمونه قبلي تفاوت هاي محسوسي پيدا كرد. حال و براي سال 2019، كيا اپتيما با بروزرساني هاي بيشتري عرضه خواهد شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۱:۲۱ توسط:matin موضوع: