اخبار خودرو

دور جديد تأييد صلاحيت‌ها براي اخذ نمايندگي شركت‌هاي خارجي

در روزهايي كه وزارت صمت درگير تغيير و تحولات بود، مصوبه‌اي در اين وزارتخانه تصويب شد كه در آينده تاثير فراواني بر بازار خودرو به‌خصوص وارداتي‌ها خواهد گذاشت. طبق اين مصوبه تاييد صلاحيت نمايندگي خودروهاي وارداتي برعهده وزارت صمت خواهد بود. همچنين تاييد صلاحيت يك شركت براي نمايندگي يك برند خارجي خودرو و واردات آن برعهده اين وزارتخانه است و درابتدا احتياجي به دريافت تاييديه از طرف خارجي نيست.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۴:۴۶ توسط:matin موضوع:

معرفي دو مدل لوكس جديد از ميتسوبيشي اوتلندر PHEV براي سال 2019

ميتسوبيشي با معرفي دو مدل لوكس جديد به نام هاي 5h و 5hs براي اوتلندر PHEV، خريداران را به خريد اين خودرو تشويق مي كند. قيمت اين دو مدل اوتلندر PHEV كه مخصوص بازار انگلستان هستند به ترتيب از 41 هزار و 43.100 پوند شروع مي شود كه شامل 2500 پوند مشوق خريد خودروهاي پلاگين هايبريد است. اين دو مدل بر اساس مدل هاي 4h و 4hs كه اخيرا رونمايي شدند توليد مي شوند و از اصلاحات مشابه در ديگر مدل هاي 2019 اوتلندر برخوردار مي شوند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۶:۱۲ توسط:matin موضوع:

اولين كتاب جامع «قوانين و مقررات خودرو» منتشر شد

نخستين كتاب جامع «قوانين و مقررات خودرو» با تكيه بر حقوق و تكاليف خودروسازان، واردكنندگان و مصرف كنندگان چاپ و عرضه شد. به گزارش خبرنگار ما، كتاب "قوانين و مقررات خودرو" از سوي دكتر ابومحمد عسگرخاني عضو هيات علمي دانشكده حقوق و روابط بين الملل دانشگاه تهران، دكتر علي حمزه پور محقق و پژوهشكر حقوق بين الملل و دكتر عليرضا برنجي محقق و پژوهشگر حقوق عمومي به رشته تحرير درآمده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۱۲:۲۱ توسط:matin موضوع:

بررسي اثرات خروج شركاي فرانسوي از بازار ايران

 

6سال پيش زماني كه دور اول تحريم‌ها آغاز شد، گروه PSA كه آن روزها با جنرال‌موتورز آمريكا شراكت داشت در اثر فشار شريك آمريكايي خود، بازار ايران را ترك كرد. هرچند اين خروج باعث افزايش قيمت تمام‌شده محصولات ايران‌خودرو و سايپا شد اما عملا تنها توليد پژو٢٠٦ و ٢٠٧ با مشكل روبه‌رو شد. در همان زمان رنو اعلام كرد بازار ايران را ترك نخواهد كرد و با وجود كاهش توليد، عرضه خودروهايي همچون تندر٩٠ ادامه يافت، هرچند عرضه بقيه مدل‌ها همانند ساندرو تا رفع تحريم‌ها به تعويق افتاد اما حال بعد از گذشت 6سال، وضعيت بازار خودرو كاملا متحول شده است و اين‌بار شاهد خروج هر دو خودروساز بزرگ فرانسوي از بازار ايران هستيم، در اين نوبت خروج رنو از بازار ايران با اثرات منفي بيشتري نسبت به پژو همراه خواهد بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۴:۵۰ توسط:matin موضوع:

نگاهي به مدل 2019 هيونداي توسان؛ كراس اووري بازار پسند با قيمت كمتر از 400 ميليون تومان

 

هيونداي مشخصات و قيمت مدل فيس ليفت شده توسان را براي بازار امريكا اعلام كرد. هم اكنون عرضه اين خودرو در بازار اين كشور آغاز شده و مشتريان مي توانند نسبت به خريد توسان 2019 اقدام كنند. هيونداي توسان 2019 داراي امكانات ايمني بيشتري از قبل است و سيستم هاي پيشگيري از تصادف، سيستم بين خطوط، سيستم فعال رادار نقطه كور و سيستم تشخيص هوشياري راننده در اين خودرو به صورت استاندارد موجود هستند. هيونداي توسان فيس ليفت داراي طراحي جديدي نيز است و چراغ هاي جلو و عقب آن كاملا جديد هستند ضمن اينكه از چراغ هاي روشنايي در روز LED جديدي نيز در اين مدل بهره گيري شده. جلوپنجره، سپرهاي جلو و عقب و رينگ ها نيز از ديگر خش هايي هستند كه دستخوش تغيير شده اند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۸:۲۸ توسط:matin موضوع:

نگاهي بر مشخصات و ويژگي هاي كيا اپتيما 2019

 

اگر در زمان حال از بسياري از مردم بخواهيد تا برند كيا را به ياد بياورند، اكثر آن ها از كيا استينگر ياد مي كنند كه به ستاره اين روزهاي شركت كره اي تبديل شده است، اما اين شركت ستاره بزرگتري نيز دارد كه سالهاست يكي از بهترين سدان هاي سايز متوسط بازار به شمار مي رود. نسل سوم سدان كيا اپتيما ، در سال 2011 ميلادي توسط پيتر شراير، طراح معروف اين شركت توسعه يافت و وارد رقابت با سدان هاي ژاپني و اروپايي در اين سگمنت شد. اين خودرو در سال 2016 مورد بازنگري قرار گرفت و تغييراتي در شاسي و موتور آن اعمال شد، تا حدي كه با نمونه قبلي تفاوت هاي محسوسي پيدا كرد. حال و براي سال 2019، كيا اپتيما با بروزرساني هاي بيشتري عرضه خواهد شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۱:۲۱ توسط:matin موضوع:

خسارت دو خودرو ساز بزرگ كشور

يكي از عواقب قيمت گذاري دستوري خودرو ها را مي توان در بعد مالي دو شركت بزرگ خودروسازي كشور جست و جو كرد. براساس گزارشات رسيده، دو خودروساز اصلي كشور در نيمسال مالي نخست امسال با ضرر و زيان بزرگي روبرو شده اند. با توجه به اينكه ريشه اين اتفاق افزايش هزينه‌هاي توليد و قيمت‌گذاري دستوري است، بنابراين تنها راه نجات آزادسازي قيمت هاست.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۹:۵۲ توسط:matin موضوع:

پورشه كراس توريسمو برقي در كنار تايكان توليد خواهد شد

به گزارش «اخبار خودرو»، هنوز مشخص نيست توليد اين خودرو چه زماني آغاز خواهد شد زيرا پورشه اكثر جزئيات را منتشر نكرده است ولي گفته مي‌شود ميشن E كراس توريسمو احتمالا در سال 2021 وارد بازار خواهد شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۰۲:۰۸ توسط:matin موضوع:

جاي خالي روغن‌هاي ايراني در توصيه‌نامه خودروسازان بزرگ دنيا

به گزارش «اخبار خودرو»،تصور كنيد در اوضاع كنوني نرخ ارز و قيمت‌هاي سرسام‌آور خودروهاي خارجي، ‌بالاخره موفق به خريد يك خودرو خارجي و البته غيرچيني شده‌ايد. پرداخت پول، تازه شروع كار است و خودرو جديدتان سرويس و نگهداري‌هايي مي‌خواهد كه مهم‌ترين آن انتخاب روغن موتور مناسب، ‌استاندارد و البته توصيه‌شده توسط كارخانه سازنده خودرو شماست.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۳۸:۵۴ توسط:matin موضوع:

محور كرج ـ چالوس يك‌طرفه مي‌شود

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از تسنيم،سرهنگ رضا گودرزي اظهار داشت: تردد انواع خودرو از ساعت 14 تا 24 روز جمعه 4 آبان از كرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع مي‌شود. وي افزود: با اعلام مأموران پليس مستقر در محور، تردد انواع خودرو از ساعت 17 تا 24 روز جمعه 4 آبان از مرزن‌آباد به سمت كرج به‌صورت يك‌طرفه است. رئيس پليس‌ راه استان البرز با بيان اينكه تردد موتورسيكلت تا ساعت 6 بامداد روز شنبه پنجم آبان ماه از محور كرج - چالوس و بالعكس ممنوع است، ادامه داد: تردد انواع تريلر، كاميون و كاميونت از محور كرج-چالوس ممنوع است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۷:۲۸ توسط:matin موضوع: