اخبار خودرو

وضعيت قيمت خودرو شبيه به حاشيه بازار مي شود

رضا رحماني وزير صنعت، معدن و تجارت در راستاي الگو قرار گرفتن قيمت اتومبيل نزديك به حاشيه بازار گفت كه اين تصميم از جانب اتومبيلسازان اتخاذ شده است و قرار بر اين خواهد بود كه عرضه خودروها با قيمت قريب به حاشيه بازار ثابت شده و پايدار بماند.
رضا رحماني در ادامه صحبت هاي خود گفت، هم اكنون بازار مبناي قيمت گذاري اتومبيل قرار نگرفته است و اينراه حلي مي شود كه كمپاني هاي خودروساز داخلي برگزيده اند تا نزديك به قيمت حاشيه بازار به عرضه محصولات خود بپردازند و اين روند هم چنان ادامه دارد و قرار شده است كه خودروسازان در هر بار عرضه، قيمت را پنج درصد پايين تر از قيمت هاي گذشته ارائه كنند. حال در جواب به اين پرسش كه چرا اين مساله بسيار مهم كه از جانب بسياري كارشناسان در ماه‌هاي اخير نيز مطرح شده بود، پيش از اين اجرايي نشده است. در اين باره لازم به ذكر خواهد بود كه با عنايت به وضعيت موجود، در زمان متناسب تصميم گيري شده است.
وزير صنعت، معدن و تجارت گفته است كه در مجموع دو نوع خودرو وجود دارد كه قيمت گذاري دسته اول مجوز شوراي رقابت را احتياج دارد و دسته دوم خارج از اين حيطه خواهد بود، در حال حاضر قيمت هايي كه در روزهاي اخير از جانب كمپاني هاي خودروساز داخلي براي بعضي از محصولات آنان ارائه شده است، مربوط به خودروهاي خارج از مجوز شوراي رقابت خواهد بود و قيمت گذاري آنان به كارگروه تنظيم بازار واگذار شده است.
رضا رحماني در آخر گفت كه اقلام بسياري در كشور توليد مي شود كه ظرفيت هاي خوبي براي آن وجود دارد و حجم قابل توجهي از آنها در بعضي رشته‌ها بيش از نياز داخل است، به همين خاطر بايد بازارهاي صادراتي را جدي گرفت و در برخي رشته‌ها مانند خودروسازي همچنان به قطعات خارجي نياز وجود دارد، در همين خصوص بنا به گفته مقام معظم رهبري و نامگذاري امسال در حمايت از توليد ملي، بايد براي همه آنها برنامه جدي و توليد داخلي داشته باشيم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۶:۰۸ توسط:matin موضوع:

توقف توليد 5 ماشين در ايران

مهرماه سال جاري توليد خودروهاي سواري هيونداي i۲۰، ليفان ۸۲۰، ليفان X۶۰، ليفان X۵۰ و MG۳۶۰ متوقف شد.

طبق تازه ترين آمار و اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت، توليد اين خودروها در حالي به صفر رسيده كه در مهرماه سال گذشته، ۷۲۰ دستگاه هيونداي آي۲۰،   ۱۹۲ دستگاه ليفان ۸۲۰،  ۱۱۶۱ دستگاه ليفانX۶۰  و ۵۸۵ دستگاه ليفان X۵۰ در شركت كرمان موتور و ۲۰ دستگاه MG۳۶۰ دنده اي در شركت صنعت خودرو آذربايجان توليد شده بود.

چهار مدل از اين خودروها در كرمان توليد مي شد.

اين دو خودروساز در خصوص علل توقف توليد محصولاتشان تا ببه حال حرفي نزده اند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۱:۱۶ توسط:matin موضوع:

آيا تحريم ها باعث حذف آپشن خودروها شده است؟

با آنكه رئيس سازمان ملي استاندارد حذف دو قطعه ايمني خودروها يعني ايربگ و ترمز ‌اي بي اس را به علت اعمال تحريم‌هاي بين‌المللي، رد كرد ولي باز هم يكي از خبرگزاري‌هاي كشور دو روز قبل در گزارشي از تحويل خودروهاي ثبت نامي بدون ايربگ يا بالابر برقي با موافقت مشتريان خبر داده بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۵:۱۰ توسط:matin موضوع:

پرفروش ترين خودروها در آمريكا خودروهاي آسيايي هستند

تا به حال كار، آمارهاي متعددي از فروش اتومبيل در بازار ايالات متحده آمريكا و يا حتي ديگر بازارهاي جهاني انتشار يافته كه پرفروش‌ترين خودروهاي ماه و يا پرفروش‌ترين خودروهاي 3 ماهه را مورد ارزيابي قرار داده‌اند، اما حالا با توجه به روزهاي پاياني سال 2018 ميلادي، آمارهاي فروش اتومبيل در ايالات متحده آمريكا  تكميل يافته و به تازگي آمار فروش اتومبيل طي 10 ماه اول سال 2018 ميلادي و تا ماه اكتبر انتشار يافته است كه در اين مقاله به جزييات آن را به طور خلاصه پرداخته ايم.
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۰:۴۱ توسط:matin موضوع:

كلينيك زمستانه ۹۷ شركت رامك يدك

تخفيفاتي همچون اجرت سرويس ها ، فروش روغن ،فروش تيغه برف پاك كن ، فروش مايع شيشه شور و كارت امداد و همچنين بازديد هاي رايگان خودرو از مزاياي شاخص اين طرح بازديد زمستانه رامك يدك ميباشد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۱:۵۴ توسط:matin موضوع:

كاهش توليدات سايپا همچنان ادامه دارد

شركت خودروسازي سايپا عملكرد آبان‌ماه را در سامانه كدال قرار داد. شرايط توليدي اين كمپاني حال خوبي ندارد و ادامه روند ريزشي توليد خودرو را شاهد هستيم. سايپا در آبان قريب به 21 هزار خودرو توليد كرده است كه نسبت به ماه مشابه سال پيش ريزش بيش از 50 درصدي را نشان مي‌دهد. ضمن آنكه سايپا نسبت به شهريور با افت 28 درصدي توليد مواجه شده است.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۹:۳۵ توسط:matin موضوع:

صدور تقلبي برگه معاينه فني براي خودروهاي سنگين !

دبير كارگروه ملي كاهش آلودگي هوا گفت: معاينه فني ماشين هاي سواري تحت مديريت وزارت كشور، در قالب سيمفا (سامانه يكپارچه معاينه فني) و بي نياز از دخالت انساني صورت مي گيرد و طي دو، سه سال قبل، اقداماتي براي بالا بردن معاينه فني، رفع تقلب‌ها و تخلفات در اين كارگروه انجام شده است.
وي علاوه بر ابراز نگراني نسبت به معاينه فني خودروهاي سنگين تصريح كرد: معاينه فني خودروهاي سنگين در اختيار وزارت راه است كه تا به حال به سامانه سيمفا متصل نشده و اختلافاتي در اين خصوص وجود دارد؛ در فرآيند معاينه فني خودروهاي سبك، خطاي انساني به چشم نمي‌آيد، به اين دليل كه فرآيند معاينه به صورت مكانيزه و اتوماتيك است. به گفته حسيني، در مورد معاينه فني ديزل‌ها تا به حال نگراني‌هاي جدي وجود دارد، به اين خاطر كه شيوه آزمون آلايندگي ديزل‌ها نه فقط در ايران بلكه در تمام دنيا به اين صورت است كه بايد آلودگي از اگزوز ديزل اندازه‌گيري شود. وي گفت: در زمان تست‌گيري خودروي سنگين، راننده بايد پدال گاز را تا انتها و با شدت فشار دهد، با اين حال بعضي از رانندگان خوب مي دانند چطور گاز دهند تا معاينه فني را پاس كنند. حسيني افزود: به همين خاطر بسياري از خودروهاي سنگين با وجود داشتن برگه معاينه فني، دودزا هستند و اين به آن معناست كه در اجراي آزمون معاينه فني ديزل يا خطاي انساني صورت گرفته يا تقلب و تخلف شده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۴:۱۰ توسط:matin موضوع:

قيمت پيكاپ ايران خودرو ديزل در بازار آزاد؛ افول زودهنگام پيكاپ پرقدرت

اگرچه اين روزها بازار خودرويي كشور در خوابي طولاني به سر مي برد و اوضاع خريد و فروش براي اكثر مدل ها تعريفي ندارد، اما به نظر مي رسد در اين ميان اوضاع بازار دست دوم بعضي خودروها بدتر از ديگران است. پيكاپ ايران خودرو ديزل كه در مدت محدودي توسط ايران خودرو به بازار عرضه شد، با وجود شايستگي هايي كه داشت اما هيچگاه نتوانست جايگاه خود را در بازار بدست آورد. پيكاپي كه موتورهاي مختلف بنزيني و ديزلي براي آن در نظر گرفته شده بود و با پيشرانه هايي همچون 2.8 ليتري توربو ديزل با توان 360 نيوتن متر، و يا 2.4 ليتري بنزيني ميتسوبيشي و يا 2 ليتري توربو 200 اسب بخاري عرضه شد اما هيچ كدام نتوانست موفقيتي در فروش كسب كند و بازار آفرود سوار بيشتر به دنبال نمونه هاي دست دوم پيكاپ تويوتا هايلوكس تمايل دارند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۹:۰۵ توسط:matin موضوع:

خودروسازاني كه ديزل را كنار گذاشته اند

سوخت ديزل بخش مهمي از صنعت خودرو است و موتورهاي ديزلي داراي مصرف سوخت مناسب هستند و همين مورد سبب علاقه مشتريان به اين گونه خودروها شده است. به همين منظور اكثر خودروسازان نيز مدل هاي ديزلي را در سبد محصولاتي خود دارند. اما اين قضيه امروزه چندان صادق نيست و پس ماجراي ديزل گيت و رسوايي خودروهاي ديزلي در بحث آلايندگي آينده‌ي خودروهاي ديزلي متحول شده و فروش آنها به شدت كاهش پيدا كرده است. اين رسوايي سبب شده تا بسياري از خودروسازان تصميم به كنار گذاشتن موتورهاي ديزلي بگيرند و به خصوص در اروپا ديد بسيار منفي در خصوص پاك بودن سوخت ديزل شكل گرفته است. تا به امروز 13 خودروساز تصميم به كنار گذاشتن موتورهاي ديزلي از محصولاتشان گرفته اند كه در ادامه به آنها خواهيم پرداخت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۹:۱۰ توسط:matin موضوع:

دور جديد تأييد صلاحيت‌ها براي اخذ نمايندگي شركت‌هاي خارجي

در روزهايي كه وزارت صمت درگير تغيير و تحولات بود، مصوبه‌اي در اين وزارتخانه تصويب شد كه در آينده تاثير فراواني بر بازار خودرو به‌خصوص وارداتي‌ها خواهد گذاشت. طبق اين مصوبه تاييد صلاحيت نمايندگي خودروهاي وارداتي برعهده وزارت صمت خواهد بود. همچنين تاييد صلاحيت يك شركت براي نمايندگي يك برند خارجي خودرو و واردات آن برعهده اين وزارتخانه است و درابتدا احتياجي به دريافت تاييديه از طرف خارجي نيست.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۱۶:۵۳ توسط:matin موضوع: