اخبار خودرو

وضعيت قيمت خودرو شبيه به حاشيه بازار مي شود

رضا رحماني وزير صنعت، معدن و تجارت در راستاي الگو قرار گرفتن قيمت اتومبيل نزديك به حاشيه بازار گفت كه اين تصميم از جانب اتومبيلسازان اتخاذ شده است و قرار بر اين خواهد بود كه عرضه خودروها با قيمت قريب به حاشيه بازار ثابت شده و پايدار بماند.
رضا رحماني در ادامه صحبت هاي خود گفت، هم اكنون بازار مبناي قيمت گذاري اتومبيل قرار نگرفته است و اينراه حلي مي شود كه كمپاني هاي خودروساز داخلي برگزيده اند تا نزديك به قيمت حاشيه بازار به عرضه محصولات خود بپردازند و اين روند هم چنان ادامه دارد و قرار شده است كه خودروسازان در هر بار عرضه، قيمت را پنج درصد پايين تر از قيمت هاي گذشته ارائه كنند. حال در جواب به اين پرسش كه چرا اين مساله بسيار مهم كه از جانب بسياري كارشناسان در ماه‌هاي اخير نيز مطرح شده بود، پيش از اين اجرايي نشده است. در اين باره لازم به ذكر خواهد بود كه با عنايت به وضعيت موجود، در زمان متناسب تصميم گيري شده است.
وزير صنعت، معدن و تجارت گفته است كه در مجموع دو نوع خودرو وجود دارد كه قيمت گذاري دسته اول مجوز شوراي رقابت را احتياج دارد و دسته دوم خارج از اين حيطه خواهد بود، در حال حاضر قيمت هايي كه در روزهاي اخير از جانب كمپاني هاي خودروساز داخلي براي بعضي از محصولات آنان ارائه شده است، مربوط به خودروهاي خارج از مجوز شوراي رقابت خواهد بود و قيمت گذاري آنان به كارگروه تنظيم بازار واگذار شده است.
رضا رحماني در آخر گفت كه اقلام بسياري در كشور توليد مي شود كه ظرفيت هاي خوبي براي آن وجود دارد و حجم قابل توجهي از آنها در بعضي رشته‌ها بيش از نياز داخل است، به همين خاطر بايد بازارهاي صادراتي را جدي گرفت و در برخي رشته‌ها مانند خودروسازي همچنان به قطعات خارجي نياز وجود دارد، در همين خصوص بنا به گفته مقام معظم رهبري و نامگذاري امسال در حمايت از توليد ملي، بايد براي همه آنها برنامه جدي و توليد داخلي داشته باشيم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۶:۰۸ توسط:matin موضوع:

توقف توليد 5 ماشين در ايران

مهرماه سال جاري توليد خودروهاي سواري هيونداي i۲۰، ليفان ۸۲۰، ليفان X۶۰، ليفان X۵۰ و MG۳۶۰ متوقف شد.

طبق تازه ترين آمار و اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت، توليد اين خودروها در حالي به صفر رسيده كه در مهرماه سال گذشته، ۷۲۰ دستگاه هيونداي آي۲۰،   ۱۹۲ دستگاه ليفان ۸۲۰،  ۱۱۶۱ دستگاه ليفانX۶۰  و ۵۸۵ دستگاه ليفان X۵۰ در شركت كرمان موتور و ۲۰ دستگاه MG۳۶۰ دنده اي در شركت صنعت خودرو آذربايجان توليد شده بود.

چهار مدل از اين خودروها در كرمان توليد مي شد.

اين دو خودروساز در خصوص علل توقف توليد محصولاتشان تا ببه حال حرفي نزده اند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۱:۱۶ توسط:matin موضوع:

آيا تحريم ها باعث حذف آپشن خودروها شده است؟

با آنكه رئيس سازمان ملي استاندارد حذف دو قطعه ايمني خودروها يعني ايربگ و ترمز ‌اي بي اس را به علت اعمال تحريم‌هاي بين‌المللي، رد كرد ولي باز هم يكي از خبرگزاري‌هاي كشور دو روز قبل در گزارشي از تحويل خودروهاي ثبت نامي بدون ايربگ يا بالابر برقي با موافقت مشتريان خبر داده بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۵:۱۰ توسط:matin موضوع:

پرفروش ترين خودروها در آمريكا خودروهاي آسيايي هستند

تا به حال كار، آمارهاي متعددي از فروش اتومبيل در بازار ايالات متحده آمريكا و يا حتي ديگر بازارهاي جهاني انتشار يافته كه پرفروش‌ترين خودروهاي ماه و يا پرفروش‌ترين خودروهاي 3 ماهه را مورد ارزيابي قرار داده‌اند، اما حالا با توجه به روزهاي پاياني سال 2018 ميلادي، آمارهاي فروش اتومبيل در ايالات متحده آمريكا  تكميل يافته و به تازگي آمار فروش اتومبيل طي 10 ماه اول سال 2018 ميلادي و تا ماه اكتبر انتشار يافته است كه در اين مقاله به جزييات آن را به طور خلاصه پرداخته ايم.
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۰:۴۱ توسط:matin موضوع:

كلينيك زمستانه ۹۷ شركت رامك يدك

تخفيفاتي همچون اجرت سرويس ها ، فروش روغن ،فروش تيغه برف پاك كن ، فروش مايع شيشه شور و كارت امداد و همچنين بازديد هاي رايگان خودرو از مزاياي شاخص اين طرح بازديد زمستانه رامك يدك ميباشد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۱:۵۴ توسط:matin موضوع:

كاهش توليدات سايپا همچنان ادامه دارد

شركت خودروسازي سايپا عملكرد آبان‌ماه را در سامانه كدال قرار داد. شرايط توليدي اين كمپاني حال خوبي ندارد و ادامه روند ريزشي توليد خودرو را شاهد هستيم. سايپا در آبان قريب به 21 هزار خودرو توليد كرده است كه نسبت به ماه مشابه سال پيش ريزش بيش از 50 درصدي را نشان مي‌دهد. ضمن آنكه سايپا نسبت به شهريور با افت 28 درصدي توليد مواجه شده است.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۹:۳۵ توسط:matin موضوع: