اخبار خودرو

شش‌ خودرويي كه خريد كاركرده آن ها پيشنهاد مي شود

احتمالا اين سوال براي شما پيش آمده كه آيا خودرو صفركيلومتر با كيفيت پايين و خدمات پس‌از فروش تقريبا خوب را به كيفيت خودروهاي كاركرده ترجيح بدهند يا خير؟

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۰۴:۴۴ توسط:matin موضوع:

طرح قانون جديد مجلس جهت الزام خودروسازان به اسقاط

عضو هيات‌مديره انجمن صنفي مراكز اسقاط و بازيافت خودروي فرسوده گفت: هفته پيش كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي تصويب كرد كه خودروسازان در برابر هر چهار دستگاه خودروي توليدي، يك دستگاه خودروي فرسوده را از رده خارج نمايد.

مصطفي جودي گفت: طبق مصوبه سال ۱۳۸۸ هيات دولت، خودروسازان بايد معادل ۳۰ درصد توليداتشان و وارد‌كنندگان خودرو نيز به نسبت حجم واردات، تعدادي خودروي فرسوده را از رده خارج و گواهي اسقاط ارائه مي‌كردند. وي با بيان اينكه از سال ۱۳۹۲ اجراي اين قانون براي وارد‌كنندگان خودرو شروع شد يادآور شد : با اين شرايط خودروسازان اين قانون را رعايت نكردند تا اينكه بالاخره سال پيش هيات دولت مصوبه پيشين خود در زمينه الزام خودروسازان به اسقاط خودروهاي فرسوده را لغو كرد.

عضو هيات‌مديره انجمن صنفي مراكز اسقاط و بازيافت خودروي فرسوده ادامه داد: اين در حالي است كه از ابتداي تيرماه با امتناع واردات خودرو، فعاليت وارد‌كنندگان خودرو متوقف و در پي آن اسقاط خودروهاي فرسوده نيز با توقف مواجه شده است.وي افزود: در چنين شرايطي هفته گذشته كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي تبصره‌اي به ماده ۸ قانون هواي پاك اضافه كرد كه براساس آن خودروسازان به ازاي هر چهار دستگاه خودروي توليدي بايد يك خودروي فرسوده را از رده خارج كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۲۹:۵۵ توسط:matin موضوع:

طرح مجلس براي الزام خودروسازان به اسقاط

 عضو هيات‌مديره انجمن صنفي مراكز اسقاط و بازيافت خودروي فرسوده گفت: در هفته پيش كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي تصويب كرد كه خودروسازان بايستي براي هر چهار دستگاه ماشين توليدي، يك دستگاه ماشين فرسوده را از رده خارج نمايند.
مصطفي جودي گفت: طبق مصوبه سال ۱۳۸۸ هيات دولت، خودروسازان بايد معادل ۳۰ درصد توليداتشان و وارد‌كنندگان خودرو نيز متناسب با حجم واردات، تعدادي خودروي فرسوده را از رده خارج و گواهي اسقاط ارائه مي‌كردند. او همچنين گفت : از سال ۱۳۹۲ اجراي اين قانون براي وارد‌كنندگان خودرو شروع شد ياد آور شد: با اين حال خودروسازان به اجراي اين قانون نپرداختند تا اينكه بالاخره سال گذشته هيات دولت مصوبه پيشين خود در حيطه الزام خودروسازان به اسقاط خودروهاي فرسوده را لغو كرد.

عضو هيات‌مديره انجمن صنفي مراكز اسقاط و بازيافت خودروي فرسوده ادامه داد: اين در حالي است كه از ابتداي تيرماه با ممنوع شدن واردات خودرو، فعاليت وارد‌كنندگان خودرو متوقف و به‌دنبال آن اسقاط خودروهاي فرسوده نيز با توقف روبه‌رو شده است.وي افزود: در چنين شرايطي هفته گذشته كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي تبصره‌اي به ماده ۸ قانون هواي پاك اضافه كرد كه براساس آن خودروسازان به ازاي هر چهار دستگاه خودروي توليدي بايد يك خودروي فرسوده را از رده خارج كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۷:۲۰ توسط:matin موضوع:

رونمايي از جديدترين آمبولانس ايراني با سيستم تعليق خاص


شركت‌هاي خودرويي به كمك بيماران ضايعه نخاعي مي‌آيند

 گروه صنعتي خودرو اين بار با توليد آمبولانس‌هاي پيشرفته و مجهز به ميدان آمده و نمايشگاه ايپاس را براي معرفي در نظر گرفته است؛ آمبولانس‌هايي كه قرار است در قسمت بهداشتي و درماني نيروهاي مسلح به‌كار گرفته شوند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۴۵:۵۷ توسط:matin موضوع:

سه پيش‌شرط آزادسازي قيمت خودرو

آزادسازي بي‌رويه قيمت خودرو در وضعيت تورمي حال و افت قدرت خريد مردم، خريداري خودرو را براي اكثريت تبديل به يك رويا نموده است.

آزادسازي قيمت‌ خودرو و حقيقي شدن با آنكه  تاثيرات مثبتي براي خودروسازان دارد و آن‌ها را از بند بدهي‌هاي سنگين به بانك‌ها و قطعه‌سازان خلاص مي‌كند ‌(يا دست كم ميزان آن را كاهش مي‌دهد) ولي از جهتي هم با شرايط كنوني  جامعه كه دچار تورم شديد شده و قدرت خريد مردم بسيار پايين آمده است، آزادسازي بي‌ رويه  قيمت خودرو خريد آن را براي بسياري از اقشار  تبديل به يك رويا نموده است. در نتيجه علي رغم آن‌كه خودروسازي‌ها با خطر تعطيلي در ماه‌هايآتي رو به رو هستند، آزادسازي صِرف قيمت‌ها نيز چندان به سود آنان نخواهد بود بلكه بايد پيش‌شرط‌هايي براي آن رعايت شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۰:۴۰ توسط:matin موضوع: